Stajyer avukata taciz davasında 5 yıl mahpus istendi

Ataşehir’de yanında stajyer avukat olarak çalışan Dilek Sena T.’ye cinsel akında bulunduğu teziyle 10 yıla kadar mahpusu istenen Avukat S.K.’nın yargılandığı davada mütalaa açıklandı. Mütalaada, hareketin sarkıntılık seviyesinde kaldığı belirtilerek, sanığın 5 yıla kadar mahpus ile cezalandırılması talep edildi.

İstanbul Ataşehir’de, 2020 yılında yanında stajyer avukat olarak çalışan İstek Sena T.’ye cinsel atakta bulunduğu teziyle “cinsel saldırı” hatasından 10 yıla kadar mahpus ile cezalandırılması istenen Avukat S.K.‘nın yargılandığı davaya devam edildi.

Anadolu 55. Asliye Ceza Mahkemesi’nce konferans salonunda yapılan duruşmaya tutuksuz sanık S.K., müşteki İstek Sena T., ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmada kelam verilen müşteki avukatları şikayetlerinin devam ettiğini söyledi.

Sanık avukatı kelam alarak, “Bu dava köpürtüldü. Dava mecrasından çıkarılmıştır. Dava Twitter davası haline getirilmiştir. Burada hareket işlenmiş mi işlenmemiş mi hususumuz bu. Dava öteki yere çekiliyor” dedi.

SAVCI 5 YILA KADAR MAHPUS CEZASI İSTEDİ üsküdar escort

Cumhuriyet savcısı temel hakkındaki mütalaasını açıkladı. Mütalaada, sanık S.K.’nın hukuk ofisinde Dilek Sena T.’nin stajyer olarak istekli biçimde çalıştığı belirtildi. Mütalaada, sanığın ofisteki güvenlik kamerasının bozulduğunun argüman edilmesi ve birebir gün güvenlik kamerası imajlarının ortadan kaldırıldığı belirtilerek, sanığın beyanlarının hatadan kurtulmaya yönelik olduğu aktarıldı.

Mütalaada “sarkıntılık suretiyle cinsel saldırı” kabahatini işlediği belirtilerek, sanığın 2 yıldan 5 yıla kadar mahpus ile cezalandırılmasını talep etti.

OLAYIN ‘CİNSEL SALDIRI’ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Müşteki avukatları olayın cinsel atak mahiyetinde olduğunu belirterek, mütalaaya karşı beyanda bulunmak için mühlet istedi.

Sanık S.K. ise kelam alarak, mütalaayı kabul etmediğini söyledi. Sanık avukatları da mütalaaya karşı beyanda bulunmak üzere müddet verilmesini talep etti.

Mütalaaya karşı beyanda bulunmak için taraf avukatlarına mühlet verilmesine karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 23 Ekim 2020 tarihinde Avukat S.K.’nin yanında stajyer olarak çalışan Avukat İstek Sena T.’ye Ataşehir’deki ofisinde cinsel taarruzda bulunduğu aktarıldı.

İddianamede, sanık S.K.’nin “cinsel saldırı” cürmünden 5 yıldan 10 yıla kadar mahpus cezası ile cezalandırılması talep edildi.