SOL, DOGE, XRP, AVAX Coin ve bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin fiyatı güçlü spot işlem hacimleriyle 42.000 dolara yükseldi. Altcoin’ler takip edecek mi? Bitcoin ve AVAX Coin gibi altcoin’lerde tutunabilecek önemli destek seviyeleri neler? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, öğrenmek için ilk 10 kripto para biriminin grafiklerini inceliyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin 22 Ocak’ta 40.000 dolar desteğinin altına geriledi. Ancak ayılar daha düşük seviyeleri sürdüremedi. Fiyat yeniden 40.000 doların üzerine çıktı. Ancak bazı analistler kanamanın devam etmesini bekliyor. Kripto risk sermayesi şirketi Placeholder’ın ortağı Chris Burniske, Bitcoin’in bir dip yapmadan önce 20.000 seviyelerine düşmesine şaşırmayacağını söylüyor. Bitcoin’in son dönemdeki düşüşünün en büyük nedenlerinden biri Grayscale Bitcoin Trust’taki (GBTC) büyük likidasyonlar oldu. Ancak JPMorgan analistleri 25 Ocak tarihli bir piyasa raporunda GBTC’deki kâr alımlarının büyük kısmının “çoktan gerçekleştiğini”, yani “bu kanaldan Bitcoin üzerindeki aşağı yönlü baskının çoğunun büyük ölçüde geride kalmış olması gerektiğini” söyledi.

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

Her boğa piyasası, zayıf elleri silkelemeye yardımcı olan ve daha güçlü ellerin daha düşük seviyelerden alım yapmasına olanak tanıyan düzeltmelerden payını alır. Bir düzeltme sırasında, alım yapmadan önce bir destek seviyesinin oluşmasını beklemek genellikle iyi bir stratejidir.

BTC, ETH, BNB, SOL ve XRP Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Boğalar 23 Ocak’ta Bitcoin’in 37.980 dolar civarındaki düşüşünü satın aldı. Böylece, fiyatı 26 Ocak’ta 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (41.904 dolar) yükseltti. BTC’nin hareketli ortalamaların yakınında boğalar ve ayılar arasında sert bir savaşla karşı karşıya kalması muhtemel. Eğer BTC 50 günlük basit hareketli ortalamayı (42.904 dolar) aşarsa, bir sonraki durak 44.700 dolar olabilir. Boğalar bu seviyede muhtemelen yine ayıların sert muhalefetiyle karşılaşacaktır.

Fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten aşağı dönerse, BTC’nin bir süre 44.700 dolar ile 37.980 dolar arasında menzile bağlı kalması olası. Ancak, 37.980 doların altındaki bir kaymanın, 34.800 dolara doğru bir hareketi başlatması mümkün.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ether 25 Ocak stratejisindeki uzun kuyruk, boğaların yakındaki desteği 2.168 dolardan korumaya çalıştığını gösteriyor. ETH, sert bir bariyer görevi görmesi muhtemel olan düşüş trendi çizgisine geri çekilmeye çalışacak. Fiyat genel dirençten aşağı dönerse, duyarlılığın olumsuz kaldığını ve traderların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. Bu da muhtemelen 2.100 dolara düşüş olasılığını artıracaktır.

Alıcıların bu seviyeyi şiddetle savunması bekleniyor. Tersine, hareketli ortalamaların üzerinde bir yükseliş, satış baskısının azaldığının ilk göstergesi olacaktır. Yükseliş ivmesinin 2.400 doların üzerindeki bir rallide toparlanması mümkün.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB’nin 288 dolarlık güçlü destekten sıçrama yapması, boğaların bu seviyede agresif bir şekilde alım yaptığını gösteriyor. 20 günlük EMA (304 dolar) düzleşiyor ve RSI orta noktaya yakın. Bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Fiyat 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, BNB’nin düşüş trendi çizgisine yükselmesi mümkün. Bu, dikkat edilmesi gereken kilit seviye. Çünkü bunun üzerinde bir kırılmanın, BNB’yi 338 dolara çıkarması olası. Bunun yerine, fiyat 20 günlük EMA’dan veya düşüş trendi çizgisinden aşağı dönerse, BNB’nin birkaç gün daha azalan üçgen formasyonunun içinde kalacağını gösterecektir. 288 doların altında bir kırılma, 238 dolarlık bir hedefe sahip olan düşüş kurulumunu tamamlayacaktır.

Solana (SOL) fiyat analizi

Ayılar 22 Ocak’ta SOL’u %61,8 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 87 doların altına çekti. Ancak ayılar bu güçten faydalanamadı. Boğalar fiyatı, sert bir direnç olarak hareket etmesi muhtemel olan hareketli ortalamalara doğru çekti. Ancak alıcılar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarırsa, düzeltici aşamanın bitmiş olabileceğini gösterecektir.

SOL’un önce 107 dolara yükselmesi ve ardından 117 dolara bir ralliye girişmesi mümkün. Bunun yerine, fiyat düşüş trendi çizgisinden aşağı dönerse, ayıların kenarı tuttuğuna işaret edecektir. Satıcıların 64 dolara olası bir düşüşün kapılarını açmak için fiyatı 79 doların altına çekmesi gerekecek.

Ripple (XRP) fiyat analizi

Boğalar XRP’deki düşüşü 0,50 dolarda durdurmaya çalışıyor. Ancak zayıf bir toparlanma daha yüksek seviyelerde talep eksikliği olduğunu gösteriyor. Her iki hareketli ortalama da aşağı eğimli ve RSI aşırı satım bölgesine yakın. Bu da ayıların sürücü koltuğunda olduğunu gösteriyor.

Fiyat 20 günlük EMA’dan (0,55 dolar) aşağı dönerse, satıcılar fiyatı 0,50 doların altına çekmeye çalışacak. Dahası, 0,46 dolardaki bir sonraki desteği zorlayacaklar. Yukarı yönde, 20 günlük EMA’nın üzerine çıkması ayıların kontrollerini kaybettiğinin ilk işareti olacaktır. XRP daha sonra boğaların ayıların sert direnciyle karşılaşmasının muhtemel olduğu düşüş trendi çizgisine tırmanmaya çalışacak.

ADA, DOGE, DOT, LINK ve AVAX Coin analizi

Cardano (ADA) fiyat analizi

Cardano 23 Ocak’ta alçalan kanal formasyonunun destek hattından sıçradı. Şimdi kısa bir tereddütten sonra boğalar, rahatlama rallisini 20 günlük EMA’ya (0,51 dolar) kadar uzatmaya çalışıyor. Aşağı eğimli 20 günlük EMA ve negatif bölgedeki RSI, ayıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Ayılar ralliyi 20 günlük EMA’da durdurmaya çalışacaklar. Bunu başarırlarsa, ADA’nın kanalın destek hattını yeniden test etmesi olası. Bu seviye yol verirse, muhtemele satışlar yoğunlaşacaktır. Bu durumda ADA’nın 0,35 dolarlık bir sonraki desteğe düşmesi mümkün. Boğalar aşağı yönü önlemek istiyorsa, fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaları gerekecek. Bunu yaparlarsa, ADA’nın ayıların güçlü bir savunma yapması beklenen düşüş trendi çizgisine tırmanması muhtemel.

Avalanche (AVAX Coin) fiyat analizi

AVAX Coin bir rahatlama rallisi başlattı. Böylece, boğalar AVAX Coin fiyatını 31 dolarlık genel direncin üzerine çıkardı.

Toparlanmanın, aşağı eğimli olan 20 günlük EMA’da (33,81 dolar) bir duvara çarpması muhtemel. AVAX Coin fiyat 20 günlük EMA’dan keskin bir şekilde düşerse, bu durum duyarlılığın olumsuz kaldığını ve traderların rallilerde satış yaptığını gösterecektir. AVAX Coin fiyatının daha sonra 27,24 dolardaki düşük seviyeyi tekrar test etmesi olası. Bu seviyenin altında bir kırılma 24 dolara düşme riskini doğurur. Bunun yerine, boğalar AVAX Coin fiyatını 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, bu daha düşük seviyelerde güçlü talep olduğunu gösterecektir. AVAX Coin fiyatının daha sonra 38 dolarlık genel dirence yükselmesi mümkün.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Dogecoin düşüş trend çizgisinde satışlarla karşılaşıyor. Ancak ayılar fiyatı 0,07 dolar desteğinin altına çekemedi. Boğalar yine 0,07 dolar seviyesini şiddetle savunmaya çalışacak. Fiyat 0,07 dolardan toparlanırsa, DOGE’nin düşüş trendi çizgisine yükselmesi mümkün.

Alıcıların düzeltmenin sona ermiş olabileceğini göstermek için bu engeli aşması gerekecek. DOGE’nin daha sonra 0,10-0,11 dolar direnç bölgesine doğru bir ralli başlatması olası. Bu arada, ayıların başka planları olması muhtemel. Fiyatı 0,07 dolarlık güçlü desteğin altına çekmeye çalışacaklar. Bunu yaparlarsa, DOGE’nin aşağı doğru 0,06 dolara kadar hareket etmesi mümkün.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

Polkadot 22 Ocak’ta boyun çizgisinin altında bir kapanışla baş ve omuz formasyonunu tamamladı. Ayılar aşağı yönlü bir hareket başlatmaya çalıştı. Ancak boğalar 23 Ocak’ta düşüşü satın aldı. Böylece, DOT fiyatı formasyonun boyun çizgisine yükseldi.

Fiyat boyun çizgisinin üzerine çıkarsa, daha düşük seviyelerin boğalar tarafından sağlam alımlar çektiğini gösterecektir. 20 günlük EMA’nın güçlü bir engel teşkil etmesi muhtemel. Ancak boğalar bunun üstesinden gelirse, DOT’un ivme kazanması ve 8,50 dolara yükselmesi mümkün. Aksine, fiyat boyun çizgisinden veya 20 günlük EMA’dan aşağı dönerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterecektir. 5,97 doların altına bir düşüşün, ayı trendinin bir sonraki ayağını 4,80 dolara kadar başlatması mümkün.

Chainlink (LINK) fiyat analizi

LINK birkaç gündür 12,85 dolar-17,32 dolar aralığında konsolide oluyor. Bu da alıcılar ile satıcılar arasında bir sonraki yönsel hareket konusunda kararsızlığa işaret ediyor. Bir aralığın kırılma yönünü kesin olarak tahmin etmek zordur. Bu nedenle, yönlü bahislere girmeden önce kırılmanın gerçekleşmesini beklemek daha iyidir. O zamana kadar, traderlar genellikle desteğe doğru düşüşleri satın alır ve aralığın direncine yakın satış yapar.

Fiyatın alımların artacağı 12,85 dolara kadar düşmesi olası. Hareketli ortalamaların üzerinde bir kırılma, 17,32 dolara yükselme olasılığını artıracaktır. LINK keskin bir şekilde düşer ve 12,85 doların altına inerse bu görüş geçersiz olacaktır. Bu da 10,50 dolara doğru aşağı yönlü bir hareketin başlangıcını işaret edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir