Ozan Kabak: Bundesliga’ya döndüğüm için memnunum

Almanya Bundesliga´da 2022/2023 dönemin birinci haftasında Borussia Mönchengladbach, TSG Hoffenheim’ı konuk etti.

Borussia-Park Stadı’nda 49 bin 659 taraftarın izlediği maçı konut sahibi grup, 3-1 kazanarak döneme galibiyetle başladı.

Milli futbolcu Ozan Kabak ise birinci 11’de başladığı çabada 90 dakika forma giydi. Müsabakanın akabinde açıklamalarda bulunan Ozan Kabak, çabayı, “Bugün bir talihsizlik yaşadık. Uzun mühlet bir kişi eksik oynadık lakin uygun gayret ettik. Öne de geçtik aslında lakin olmadı. Yenilgiden ötürü üzgünüz. İnşallah gelecek maçta kazanırız.“ formunda kıymetlendirdi.

Milli oyuncu Ozan Kabak ise birinci 11’de başladığı çabada 90 dakika forma giydi. Müsabakanın akabinde açıklamalarda bulunan Ozan Kabak, “Bugün bir talihsizlik yaşadık. Uzun müddet bir kişi eksik oynadık fakat uygun çaba ettik. Öne de geçtik aslında fakat olmadı. Yenilgiden ötürü üzgünüz. İnşallah gelecek maçta kazanırız.” şeklinde kıymetlendirdi.

“Avrupa´nın daha üst kadrolarına sıçrayış yapabilirim”

Hoffenheim formasıyla düzgün bir başlangıç yaptığını aktaran ulusal oyuncu, ”Bu mağlubiyetten bağımsız olarak evet, geçen hafta Almanya Kupası’nda rakibimiz olan SV Rödinghausen’e gol atmam, bu maçta birinci 11 oynamam âlâ oldu. Benim için düzgün bir yeni başlangıç oldu. İnşallah önümüzdeki birkaç yılda kendimi Hoffenheim’da sistemli olarak geliştiririm ve daha sonraki yıllarda da Avrupa´nın daha üst kadrolarına sıçrayış yapabilirim“ karşılığını verdi.

“Stefan hoca ulusal gruba düzgün bir hava getirdi”

A ulusal ekibin son durumuyla ilgili demeçlerde bulunan genç oyuncu, “Stefan hoca sahiden çok yeterli hava getirdi ulusal ekibe. Şimdiye kadar da düzgün maçlarda çıkarttık. Kendisine güveniyoruz, kendisi de bize güveniyor, inşallah gelecekte hoş maçlar, hoş turnuvalar yaşarız.” sözlerini kullandı.