Otomobil alırken 2 kere düşünün! Artık araç satışı yasaklanıyor

Otomobil sektöründe, kullanıcılara olumsuz yansıyan fiyat artışları görülüyor. Ülkemizde enflasyon, yüksek kur farkı ve vergi nedeniyle bu makas diğer Avrupa ülkelerinden çok daha hızlı açıldı. Tabii ayrıca bununla birlikte fırsatçılık da başladı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, bu durumun önüne geçmek için yeni araçlara ikinci el satış yasağı getirileceğini söyledi.

Sıfır alınan otomobile yasak geliyor
Gazeteci Emre Özpeynirci’nin haberine göre, yeni getirilecek ikinci el satış yasağı düzenlemesi ile birlikte sıfır otomobil alanlar 6 ay içerisinde 5 bin km kullanım sağlamadıkça otomobillerini ikinci el pazarında satılığa çıkaramayacak.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş da geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada sıfır otomobil alıcılarına belli kilometre dolmadan veya belli süre geçmeden araçlarını satamamaları için kısıtlaması getireceklerini söyledi.

Otomobil pazarında fiyatların giderek yükselmesinin birden fazla nedeni bulunmakta. Türkiye özelinde bakarsak, yükselen enflasyon, dolar kuru farkı ve otomobillerden alınan vergiler bu durumun ilk sıralarında yer alıyor.