Mustafa Kaplan: “Adanaspor’u hak ettiği yere taşıyacağız”

TFF 1. Lig gruplarından Adanaspor’da teknik yöneticilik vazifesine Mustafa Kaplan getirildi. Resmi kontrata imza atan Mustafa Kaplan, Sporx’e özel açıklamalar yaptı. Emrah Karalinç’e konuşan Kaplan, amaçlarını anlattı ve taraftarlara da iletiler gönderdi.

Mustafa Kaplan, “Başkanımız Bayram Beyefendi ile oturduk, konuştuk. Yeterli bir grup yapacağız. Deneyimli ve genç oyunculardan konseyi bir ekip yapmak üzere bir amacımız var. Bütün Adana kentine, topluluğumuza ve bize iyi olsun. Kenetleneceğiz ve Adanaspor’u hak ettiği yere taşıyacağız” diye konuştu.

“SÖZLEŞME MÜDDETİ 1+1 YILLIK”

Sözleşme mühleti hakkında da bilgi veren Kaplan, “1+1 yıllık mukavele imzaladık. Gayemiz elbette vazife müddetimizi tamamlamak, Adanaspor ile muvaffakiyetten muvaffakiyete koşmak. Sportif muvaffakiyet sizin de bildiğiniz üzere çok değerli. Biz idaremizle uyumlu çalışıp, Adanaspor’u en güzel halde temsil edeceğiz. Maksadımız da gayemiz de belli” tabirlerini kullandı.

“AMACIMIZ GÖZE BEĞENİLEN GELEN BİR FUTBOL OYNATMAK”

Takımdaki yapılanma için ise Mustafa Kaplan, “Öncelikle biraz vakte muhtaçlığımız var. Biz Adanaspor olarak üstümüze düşeni yapmaya çaba ederiz. Kulübün imkânları ve menfaatleri doğrultusunda adımlar atılacaktır. Maksadımız göze güzel gelen bir futbol oynatmak” dedi.

GENÇ OYUNCULARA FORMA MESAJI

Kamp devrinde oyuncuların durumlarına bakacaklarını belirten tecrübeli teknik adam, “Kadromuza, oyuncularımıza birinci ve ikinci kamp periyodunda bakacağız. Hangi oyuncularımızın sistemimize uyacağına bakacağız ve daha sonra da atılım yapabiliriz. Genç oyuncular için de fırsatlar var” açıklamasında bulundu.

“TARAFTARLARIMIZ MUTLU KALACAKTIR”

Öte yandan Mustafa Kaplan, Adanaspor taraftarlarına da ileti verdi. Mustafa Kaplan, “Adanaspor büyük bir topluluktur. Bu türlü büyük bir toplulukta misyon yapacak olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Adanaspor, Harika Lig ve 1. Lig’de gayret etmiş bir topluluk. Çok memnunum. Başarılı olmak ve Adanaspor’da yeterli işler yapmak istiyoruz. Taraftarlarımız bizi desteklemeye devam etsin. Biz altyapıdaki oyuncularımızı da mevcut takım içindeki futbolcuları da motive edeceğiz. Taraftarlarımız oynatacağımız futboldan şad kalacaktır” diyerek kelamlarını tamamladı.