Meteorolojiden öğle saatleri için sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), güncel hava durumu tahminlerini yayınladı. Açıklanan tahminlere göre, ülkenin kuzey ve batı kesimlerinde yerel sağanak yağışların etkili olması bekleniyor.

Öğlen saatlerinde Marmara Bölgesi’nin önemli bir kısmında ve Ege’nin kıyı şeridinde yağışlar görülmesi beklenirken, akşam saatlerinde ise Doğu Karadeniz’de kuvvetli sağanak görülmesi bekleniyor.

MGM, 27 Aralık için hava tahminlerini açıkladı.

Yayınlanan son tahminlere göre ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Kıyı Ege, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Balıkesir’in kuzey ve batısı, Çanakkale, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bolu ve Karabük çevreleri ile Samsun’un iç ve doğu kesimleri yağmur ve sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor.

‘DOĞU KARADENİZ’DE KARLA KARIŞIK YAĞMUR’

Rize ve Artvin’in iç kesimleri ile Ardahan’ın kuzeyinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği belirtilirken, sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi görülecek.

Yağışların, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, bu illerin 600-800 metre üzeri rakımlı yerlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir