Kar yağdı, sokak hayvanları unutulmadı

Kar yağdı, sokak hayvanları unutulmadı

Donas Grubu kırsaldaki hayvanlar için yemek bıraktı

Donas Grup Kurumsal İletişim Sorumlusu Çisem Kavaklıoğlu:

“Hayvanları kış geldiği için daha sık besliyoruz”

“Soğuk kış aylarında ayırdığımız 1 saat onlara gerçekten can ve yaşam oluyor”

ESKİŞEHİR – Eskişehir’de uzun yıllardır hizmet veren Donas Grubu, gece saatlerinde yüksek kesimlere yağan karın ardından bölgede bulunan hayvanları besledi.

Eskişehir’de gece saatlerinde başlayan kar yağışı yüksek kesimlerde etkili oldu. Sabah saatlerinde beyaza bürünen bölgelerde bulunan sokak hayvanları ise unutulmadı. Eskişehir’e 15 kilometre uzaklıkta Gülpınar mahallesinde bulunan sokak hayvanları Donas grubu tarafından soğuk havalarda yalnız bırakılmadı. Bir çok noktaya mama bırakıldı.

“Sokak hayvanlarını besliyoruz ve kış geldiği için bunu daha sık yapıyoruz”

Eskişehir il merkezine 15 kilometre uzaklığınızdaki Gülpınar Mahallesi’nde sokak hayvanlarına yönelik besleme çalışmaları hakkında konuşan Donas Grup Kurumsal İletişim Sorumlusu Çisem Kavaklıoğlu, “Donas Grubu olarak sık sık sosyal sorumluluk projesi yapıyoruz, elimizden geldiğince sokak hayvanlarını besliyoruz. Burası şehir merkezinden 15 kilometre uzaklıkta olan hayvan besleme noktası, genelde burayı tercih ediyoruz çünkü burada sahipsiz hayvan sayısı oldukça fazla ve yerleşim yeri olarak seyrek bir yer. Sosyal sorumluluk projesi yürütüyoruz ve hayvan severler ile çalışıyoruz, bir mesajlaşma grubu kurduk ve gün sonlarında kalan yemeklerimizi gönüllü olan arkadaşlarımıza verip sokak hayvanlarının beslenmesine yardımcı oluyoruz. Soğuk kış aylarında ayırdığımız 1 saat onlara gerçekten can ve yaşam oluyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir