İzmir’de gebe olan nikahsız eşini öldüren şahsa müebbet talebi

26 Mart 2020 tarihinde İzmir’in Konak ilçesinde yaşanan olayda, 17 yaşındaki 5 aylık gebe Sezen Ünlü, yolda yürüdüğü esnada gerisinden gelen nikahsız eşi Anıl Yolum (24) tarafından bıçaklı akına uğradı.

Bedenine aldığı bıçak darbeleriyle kanlar içerisinde yere yığılan Ünlü, hekimlerin tüm müdahalesine karşın kurtarılamadı.

Anne de bebek de yaşama tutunamadı

İHA’nın haberine nazaran atağa uğrayan Meşhur’un bebeğinin de öldüğü belirlendi.

Gözaltına alınan Anıl Yolum, emniyetteki süreçlerin akabinde sevk edildiği adliyede tutuklandı.

2 kere ağırlaştırılmış müebbet talebi

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, Anıl Yolum için ‘Gebe olduğu bilinen bayanı öldürme’ ve ‘Çocuğu taammüden öldürmek’ hatalarından 2 sefer ağırlaştırılmış müebbet mahpusu cezası istendi.

İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü duruşmasına tutuklu sanık Anıl Yolu SEGBİS (Ses ve Manzara Bilişim Sistemi) ile katılırken, taraf avukatları ve Sezen Ünlü’nün ailesi ise salonda hazır bulundu.

İki taraf ortasında geçen konuşma mahkemede dinlendi

Sanık avukatının mahkemeye sunduğu ve Sezen Ünlü ile Anıl Yolum ortasında geçen konuşmalar mahkemede dinlenmesinin akabinde savcı, temele ait mütalaasını mahkemeye sundu.

Savcı; Anıl Yolum’un, Sezen Ünlü’nün gebe olduğunu bildiği halde olayı gerçekleştirdiğini savunarak Yolum’un, ‘Gebe olduğu bilinen bayanı taammüden öldürme’ cürmünden ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.

Tahrik indirimi uygulanmadı

Yolum’un cinayeti aldatıldığı için işlediğini ise ‘haksız tahrik’ kararlarından faydalanmak için söylediğini argüman eden savcı, cezanın ‘haksız tahrik’ ve ‘takdiri indirim’ yapılmadan verilmesini istedi.

Katılan avukatlar, temele ait mütalaaya katıldıklarını beyan ederken, sanık avukatı ise savunma için mühlet istedi.

Duruşma ertelendi

Mahkeme heyeti, Anıl Yolum’un tutukluluk haline karar vererek, sanık avukatının temele ait savunma hazırlaması için müddet verip duruşmayı erteledi.