İzmir’de FETÖ’nün hücre meskenlerine baskın: 21 gözaltı

Fetullahçı Terör Örgütü FETÖ/PDY içerisinde misyon yapan örgüt mensuplarının yakalanmamak için İzmir’de barındıkları Gaybubet Meskeni olarak isimlendirdikleri hücre meskenlerine polis takımları tarafından baskın düzenlendi. Operasyonda, gaye 21 kuşkulu gözaltına alınırken, adreslerde yapılan aramalarda yüklü ölçüde para ele geçirildi.

İzmir Vilayet Emniyet Müdürlüğü Terörle Gayret Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü takımları, Fetullahçı Terör Örgütü FETÖ/PDY içerisinde vazife yapan ve hakkında yakalama kararı olan örgüt mensuplarının, yakalanmamak için akrabalarından dahi gizledikleri, İzmir’de Gaybubet Konutu olarak isimlendirdikleri hücre konutlarında barındıklarını belirledi. Evvelce belirlenen adreslere, polis takımları tarafından operasyon gerçekleştirilirken, amaç 21 kuşkulu de kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı.

PARA, GEÇERSİZ KİMLİK VE DİJİTAL MALZEME ELE GEÇİRİLDİ

Öte yandan polis grupları tarafından adreslerde yapılan aramalarda, 6 bin 450 Türk Lirası, 8 bin 900 Amerikan Doları, 4 bin 140 Euro ve 20 Pound ile 1 adet uydurma kimlik, kuru sıkı tabanca ve çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki süreçlerinin sürdüğü bildirildi. (İHA)