İnce’den Bahçeli’yle görüşme tenkitlerine: ‘Hay Allah belanızı versin’

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’den görüşme daveti aldığını söylemesi üzerine gelen tenkitlere yönelik açıklama yaptı.

Bizim TV’de katıldığı programda Şaban Sevinç’in sorularını yanıtlayan İnce, “Sayın Bahçeli telefonla aradı, ‘En kısa müddette görüşelim’ dedi lakin randevulaşmadık. Kim randevu verirse hiç kimseyi ayırt etmeden gideceğimizi milletimizin önünde belirtmek isterim” tabirleri nedeniyle çıkan haberleri eleştirdi.

İnce “24 saattir şaşkınlıkla izliyorum. Medyanın durumu içler acısı. Acıyorum bu medyaya. ‘Sayın Bahçeli telefon açtı, bir an evvel görüşelim’ diye manşetler attılar. Bunda ahlak yok, akıl yok, bilim yok, izan yok” tabirlerini kullandı.

Siyasilere mektup yazdığını ve Yine Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan’dan dönüş alması üzerine kendisiyle görüşme yaptığı belirten İnce, “Kim geri dönüş yaparsa, ‘Buyurun gelin kapımız size açık’ derse gideceğim. Sayın Cumhurbaşkanı, ‘Seni dinlemek istiyorum’ derse gideceğim. Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Akşener derse de gideceğim… Ben ülkenin meselelerine tahlil üretmek istiyorum” dedi.

İnce, Bahçeli’yle görüşmesine gelen tenkitlere de “Sayın Bahçeli öbür siyasi parti genel liderlerinden daha fazla bir nezaket gösterdi. Buna teşekkür etmek gerekirken, ‘Bahçeli seni niçin aradı, ne yapıyorsun, Cumhur İttifakı’na mı geçeceksin’ diyorlar. Hay Allah belanızı versin. Diğer bir şey demiyorum” diye reaksiyon gösterdi.

Bahçeli ile görüşmesinin detaylarına da değinen İnce, bilhassa tarımla ilgili problemleri anlattığını aktararak, MHP önderinin ‘Ben de bir çiftçi çocuğum’ dediğini, ‘Bu mevzu üzerine baş yormanıza teşekkür ederim. Bayramdan sonra görüşelim. Bu mevzuyu dinlemek isterim” diye karşılık verdiğini söyledi. İnce, “Henüz randevu konusunda dönüş yapmadı” dedi.

İnce, “Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşme gündemde var mı?” sorusuna da “Buyurun gelin derlerse giderim” diye karşılık verdi.