İki Fransız kulüp, Mostafa Mohamed’in peşinde

Marcao’yla yollarını ayırmaya hazırlanan Galatasaray’da flaş bir transfer gelişmesi daha yaşandı. Sarı-kırmızılılarda Brezilyalı savunmacının akabinde Mostafa Mohamed’e de transfer teklifi geldi. Marcao’nun transferi konusunda Sevilla ile pazarlıklarda sona kademeye gelen sarı-kırmızılılarda, Mostafa Mohamed’i transfer etmek isteyen Fransızların ısrarcı olduğu öğrenildi.

REIMS VE TOULOUSE DEVREDE

Mısırlı santraforu transfer etmek isteyen gruplar da muhakkak oldu. Fransa’dan Reims ve Toulouse’un, 24 yaşındaki oyuncuyla önemli biçimde ilgilendiği bildirildi. Fransa’nın iki esaslı kulübünün Mostafa Mohamed’i transfer etmek için 8 milyon euroyu gözden çıkardığı kaydedildi.

Fransa’dan Reims ve Toulouse’un transfer etmek istediği Mostafa Mohamed geçtiğimiz dönem Galatasaray formasıyla 40 maça çıktı. 24 yaşındaki santrafor rakip fileleri 8 defa havalandırma başarısı gösterdi. Deneyimli oyuncu grup arkadaşlarına 5 gol pası verdi.

Galatasaray’ın satın alma opsiyonunu kullandığı Mostafa Mohamed, Zamalek altyapısında yetişti. El Dakhlia, Tanta, Gaish ve Galatasaray’da kiralık olarak oynayan Mısırlı oyuncunun aktüel piyasa kıymeti 6 milyon 500 bin euro olarak gösteriliyor. Mostafa Mohamed için Galatasaray 3 milyon 530 bin euroluk satın alma opsiyonunu kullandı.