Hekimi darp eden jandarma, sağlık çalışanlarının alkışlı protestosuyla taburcu edildi

Muğla’da bir doktoru darp eden jandarma, hastanedeki tedavisi ardından taburcu edilirken sağlık çalışanları tarafından protesto edildi.

SAĞLIK 16.03.2022 14:02

Hekimi darp eden jandarma, sağlık çalışanlarının alkışlı protestosuyla taburcu edildi

Abone Ol google-news

Muğla’da 14 Mart Tıp Bayramı’nda gittiği hastanede bir doktoru darp eden jandarma uzman çavuş A.A., aynı hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Hastanedeki sağlık çalışanları, uzman çavuşu hastaneden çıkarken alkışlı protesto ile uğurladı.

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde görevli Dr. Tahir Tarimer (26), 14 Mart Tıp Bayramı’nda muayene olmak için gelen Uzman Çavuş A.A. (32) tarafından darp edildi.

Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli Uzman Çavuş A.A., 14 Mart saat 23.00 sıralarında rahatsızlanınca ambulansla Yatağan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. A.A., burada yapılan müdahalenin ardından Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. A.A. kendisini muayene etmek isteyen acil serviste görevli Dr. Tahir Tarimer ile tartıştı. Tartışma sırasında A.A., iddiaya göre Tarimer’i darp etti. Dr. Tahir Tarimer’in vücudunda kızarıklık oluştu, gözlüğü kırıldı. Güvenlik görevlileri olaya müdahale etti. Apandisit teşhisi konulan A.A. ameliyat edildi. Darp raporu alan Dr. Tarimer, A.A’dan şikayetçi oldu.

Saldırının ardından Uzman Çavuş A.A, tedbiren açığa alındı, hakkında soruşturma başlatıldı.

Bugün, tedavisi tamamlanan A.A., hastaneden taburcu edildi. A.A., hastaneden çıktığı esnada sağlık çalışanlarının alkışlı protestosu ile karşılaştı.

Sağlık çalışanları, protesto anlarını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Muğla’da doktoru darp eden jandarma, meslektaşlarımız tarafından tedavi edildi. Taburcu edilirken de kendi meslektaiları tarafından hapse yollandı. Tabi bizim internler de güzel bir protesto hazırladı