HDP’den UYGUN Parti ve CHP’ye mesaj! Sancar açık açık söyledi: Şayet bunlar olmazsa…

Altılı masa etrafında toplanan CHP, DEVA Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi, DÜZGÜN Parti ve Saadet Partisi, 2023 seçimleri yaklaşırken şimdi daha kendi içlerindeki aday tartışmalarını bitiremezken bilinmeyen ortak HDP’den de çarpıcı çıkış geldi.

Açık açık Millet İtifakı’na seslenen HDP Eş Genel Lideri Mithat Sancar, açık müzakere, direkt diyalog ve gerçeklerle yüzleşme temelinde bir mutabakat istediklerini tüm bunların olmaması durumunda ise kendi adaylarını çıkarıp yola devam edeceklerini söyledi.

“EĞER BU SAYDIĞIMIZ SİSTEMLER KARŞILIK BULMAZSA…”

HDP Eş Genel Lideri Mithat Sancar, partisinin TBMM’deki küme toplantısında konuştu.

Sancar, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine 1 yıl üzere az bir mühlet kaldığını belirterek, daha evvel ‘ortak aday’ fikrine açık olduklarını duyurduklarını hatırlattı.

Sancar, “Müzakere ile, açık diyalog ve mutabakatla ortak aday fikrine açık olduğumuzu söyledik. Cumhurbaşkanlığı seçiminde siyasetimiz budur. Açık müzakere, direkt diyalog ve gerçeklerle yüzleşme temelinde bir mutabakat. Şayet bu saydığımız usul karşılık bulmazsa hiç elbet kendi yolumuzda yürümeye devam edeceğiz. Kimse imalar beklemesin. Bu saydığımız prosedürler karşılık bulmazsa elbet kendi adayımızı çıkarmayı da en değerli seçenek olarak tutuyoruz. Bu kadar. Kulis bilgileriymiş de şuymuş da buymuş da; buradayız, herkesle konuşmaya hazırız.” sözlerini kullandı.