Gülşen’in avukatı kaideli tahliyeye itiraz etti

Konserinde imam hatip liselilere yönelik kelamlarından ötürü “halkı kin ve düşmanlığa tahrik yahut aşağılama” cürmünden hakkında başlatılan soruşturma kapsamında tutuklandıktan sonra “konutu terk etmeme” kuralıyla tahliye edilen müzikçi Gülşen’in avukatı, isimli denetim önlemine itiraz etti.

Nöbetçi İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik yahut aşağılama” kabahatinden başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan ve isimli denetim önlemlerinden “konutu terk etmeme” kaidesiyle tahliye edilen Gülşen Bayraktar Çolakoğlu’nun avukatı Emek Emre, bu karara itiraz etmek için Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na geldi.

Çolakoğlu’nun avukatı Emek Emre, müvekkili Gülşen Bayraktar Çolakoğlu’nun “konutu terk etmeme” koşullu isimli denetim önleminin kaldırılması için talepte bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında TCK’nin 216. unsuru olan “halkı kin ve düşmanlığa tahrik yahut aşağılama” cürmünden başlatılan soruşturma kapsamında Gülşen Bayraktar Çolakoğlu, 25 Ağustos Perşembe günü tutuklanmıştı.

Çolakoğlu’nun avukatının itirazını pahalandıran nöbetçi İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi, 29 Ağustos Pazartesi günü Çolakoğlu’nun “konutu terk etmeme” kuralıyla tahliyesine karar vermişti.

KAYNAK: AA