Google Pixel 7 Pro’nun kutu açılış videosu yayınlandı! İşte ayrıntılar

Teknoloji dünyasına arama motoru olarak giren Google, birçok alanda olduğu gibi akıllı telefon sektöründe de önemli bir kitleye ulaştı. Pixel serisiyle birlikte sektörde adından söz ettiren Google, Pixel 7 için çalışmalarını sürdürüyor. Serinin tanıtım tarihi yaklaştıkça yeni görüntüler ulaşmaya devam ediyor.

Pixel 7 Pro, Google’ın Tensor 2 yonga setini kullanacak

Google, Pixel 7 ve 7 Pro’yu ilk olarak Mayıs ayında gerçekleştirdiği I/O etkinliğinde duyurdu. Önümüzdeki aylarda piyasaya çıkması beklenen cihaz, sızıntı kaynaklar tarafından görüntülendi. Gadgetfull BD adlı Facebook kullanıcısı, Pixel 7 Pro modelinin kutu açılış videosunu paylaştı.

Videonun ne şartlar altında çekildiği bilinmiyor ancak resmi bir kopyası olma ihtimali yüksek. Ek olarak videoda cihaza ilişkin özellikler anlatılmıyor. Öte yandan cihazın özellikleri de gelen bilgilerle birlikte şekillenmeye başladı.

Google, I/O 2022 etkinliğinde kendi Tensor 2 yonga setini kullanacağını söyledi. Şimdilik bu işlemcilerin detayları bilinmiyor olsa da, 4nm mimarisi üzerine kurulu olacağı düşünülüyor. Tensor işlemcilerinin ayrıca Samsung tarafından üretileceği belirtildi.

Apple’ın iPhone’unda da parmağı olan Foxconn şirketi, artık Google için de kollarını sıvayacak. Google, yeni modelinin tasarımında Foxconn ile işbirliği yaparak seramik kullanacak. Bu durumun, selefindeki ısınma sorununa büyük oranda çare olacağı belirtiliyor.

Öte yandan Pixel 7 serisinin bazı özellikleri de netleşmeye başladı. Digital Chat Station’ın aktardığı bilgilere göre öz çekim kamerası olarak Sony 3J1 adı verilen, otomatik odaklama özelliğine sahip 11 Megapiksel sensör kullanılacak. Ek olarak Pixel 6 ve 6 Pro olduğu gibi ana kamera sensörü olarak Samsung GN1 yer alacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.