Galaxy Watch 4 için One UI Watch 4.5 beta 5 yayında!

Samsung, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada One UI Watch 4.5 kararlı sürümünün bu yılın üçüncü çeyreğinde kullanıma sunulacağını duyurdu. Halihazırda beta sürecine devam eden şirket, son olarak Galaxy Watch 4 modelleri için One UI 4.5 beta 5 güncellemesini yayınladı. Peki güncellemeyle neler değişti?

One UI Watch 4.5 beta 5 neler sunuyor?

Galaxy Watch 4 ve Watch 4 Classic için One UI Watch 4.5 beta süreci devam ediyor. Geçen hafta dördüncü beta yapısını alan akıllı saatler kısa bir süre önce beşincisini de aldı. Sürüm, ZVG7 yapı numarası ile geliyor ve 169.58 MB boyutunda.

One UI Watch 4.5 beta 5‘in güncelleme notlarına baktığımızda ise saat ekranının daha da stabilize bir hale getiriyor. Bu kapsamda Digital Dashboard’daki saat ve hava durumu göstergeleriyle ilgili yaşanan sorunlar düzeltildi ve indirilen temaların kaybolması ve kurtarılmaması gibi problemler de ortadan kaldırıldı.

Samsung ayrıca yeni güncellemesi ile yerleşik Pusula uygulamasının doğruluğunu iyileştirdi, güç tüketimini azalttı ve Galaxy Watch 4 modellerinin şarj performansını iyileştirdi. Öte yandan saatlerle bazı uygulamalar arasındaki uyumluluk sorunları da çözüldü.

Galaxy Watch 4 özellikleri

Standart modelde 40 ve 44 mm, klasik modelde ise 41 ve 45 mm olmak üzere dört farklı versiyona sahip olan Galaxy Watch 4, AMOLED ekran teknolojisi ile kullanıcı karşısına çıkıyor. Exynos W920 işlemcisinden güç alan akıllı saat, 1.5 GB RAM ve 16 GB depolamaya sahip.

Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi teknolojilerini de yapısında barındıran saat Spotify, Google Haritalar, Play Music gibi uygulamalar ile ön yüklü geliyor. Aynı zamanda vücudunuzdaki farklı değerleri yüzde 98 oranında doğru ölçebilme yeteneğine sahip olan saat, bu ölçümleri vücuda gönderdiği mikro akımlar sayesinde gerçekleştiriyor.

Bunun dışında horlama sensörü, kandaki oksijenin ölçümü, uyku analizi, düşme tespiti, tansiyon, adet döngüsü takibi ve el yıkama hatırlatıcısı dahil dikkat çeken özelliklerle gelen cihaz, 2 saatten daha az bir sürede tam şarj olarak 40 saatlik bir kullanım süresi sunuyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni güncelleme kullanıcıların beğenisini kazanacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!