Galatasaray’da satış müsaadesi çıkmayan tek isim!

Süper Lig’de yeni dönem öncesi şampiyonluğa oynayacak bir takım kurmak için harekete geçen Galatasaray, takım mühendisliğini uygun kurmak istiyor. Gelecek ve gidecek oyuncular konusunda sıfır kusur yapılması talimatı veren Lider Dursun Özbek’in, genç ve muvaffakiyete aç isimlerin takımda olması gerektiği görüşünde olduğu kaydedildi.

Mali meseleler nedeniyle transferde ince eleyip sık dokuyan sarı-kırmızılılarda kıymetini bulan oyuncuların satılmasına yeşil ışık yakıldı. Satışı konusunda sıcak saatler yaşanan Marcao’nun yanı sıra bonservis getirisi elde edilebilecek öbür oyuncular için de tekliflere açık olunduğu öğrenildi. Habertürk’ün haberine nazaran sarı-kırmızılıların takımında bulunan yalnızca 1 oyuncu için gelebilecek tüm tekliflere kapılar kapatıldı.

SATIŞINA ONAY ÇIKMAYACAK

Geçen yıl kiralık olarak gittiği Adana Demirspor’da âlâ bir performans sergileyen Yunus Akgün’den bu dönem büyük beklentiler içinde olan sarı-kırmızılı idarenin, 22 yaşındaki futbolcunun satışını mutlaka onaylamayacakları tabir edildi.

Menajerler aracılığıyla 5-6 milyon Euro civarında tekliflerle nabzı yoklanan Galatasaray idaresinin, genç yeteceği en azından bu devirde satmak istemedikleri bildirildi. Yunus’un bu dönem göstereceği performansla birlikte gelecek devirlerde fiyatını 2-3 kat artıracağını bilen Özbek idaresinin, ekipteki her oyuncunun kıymetini bulması halinde satılabileceği lakin Yunus’un istisna olduğu kaydedildi.

EN AZ BİR FORVET İLE YOL AYRIMI

Teknik yönetici Okan Buruk’un forvet desteği istemesiyle harekete geçen Sarı-Kırmızılı idare, takımdaki santrforlardan en az biriyle yolları ayırma kararı aldı.

İlerleyen yaşı nedeniyle tesirli performans alınıp alınamayacağı konusunda kuşkular bulunan Bafetimbi Gomis’in yanı sıra önemli bir sakatlıktan dönen ve istenen performansı bir türlü gösteremeyen Mbaye Diagne ortasında kalan Galatasaray’da Okan hocanın kamp raporunun bekleneceği tabir edildi.

7 Temmuz itibariyle Avusturya’da kamp çalışmalarına başlayacak ve 19 Temmuz’da yurda dönecek olan sarı-kırmızılı grupta, Buruk’un vereceği rapor hangi oyuncunun tercih edileceğini gösterecek.