Edirne’de feci kaza: Minibüs içindeki yolcularla aykırı döndü

Kaza, Keşan ile Beyendik Beldesi ortasında kalan karayolunda meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran Beyendik’ten Keşan istikametine gerçek seyreden  M.U. yönetimindeki araba, şoförünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonrasında denetimden çıktı ve karşı istikametten gelen Ş.Ç. idaresindeki minibüse sol art kısmından çarptı.

Çarpışmanın tesiriyle araba yol kenarına çıktı. İstikrarı kaybolan minibüs ise içindeki yolcular ile birlikte yolda karşıt döndü.

Kazanın haber verilmesi üzerine bölgeye acil sıhhat ve jandarma grupları sevk edildi. Jandarma takımları kazanın meydana geldiği yolu kısmen trafiğe kapattı.
Minibüs içindeki yolcular kazayı hafif sıyrıklar ile atlatırken, kendi imkânları ile devrilen araçtan çıkmayı başardı. 1 kişi hafif yaralanırken, 9 kişi de bölgeye gelen ambulanslar ile önlem gayeli Keşan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yolda karşıt dönerek devrilen minibüs ise daha sonra kepçe yardımı ile çevrildi ve cazibeli yardımı ile yediemin otoparkına götürüldü.

Kaza haberini alan Beyendik Belediye Lideri Muhammet Örnek ile Keşan Belediye Lideri Mustafa Helvacıoğlu ile Lider Yardımcısı Yakup Balcı, kızının kaza yaptığı haberini alır almaz kaza yerine giden Nuran Uslu’nun yanına giderek geçmiş olsun dileklerini iletti.