Anadolu Efes, EuroLeague’de final için alana çıkıyor

EuroLeague’de üst üste üçüncü, toplamda dördüncü sefer Final Four’a yükselme başarısı gösteren son şampiyon Anadolu Efes, yarın TSİ 19.00’da Olympiacos karşısında yarı final maçına çıkacak. Ergin Ataman’ın öğrencilerinin amacı, üst üste ikinci kere kupaya uzanmak.

EuroLeague Final Four 2022’de heyecan Sırbistan’ın başşehri Belgrad’da yaşanacak. Stark Arena’da yarın başlayacak olan tertipte Türkiye’yi temsil eden Anadolu Efes, yarı final maçında Yunanistan temsilcisi Olympiacos’un karşısına çıkacak.

Üst üste üçüncü, toplamda dördüncü sefer Final Four’da uğraş edecek olan Anadolu Efesin Olympiacos’u konuk edeceği müsabaka, yarın TSİ 19.00’da Stark Arena’da oynanacak. Bu karşılaşmanın kazananı, Barcelona-Real Madrid eşleşmesinin galibiyle 21 Mayıs Cumartesi günü oynanacak finalde kupa için karşı karşıya gelecek. Barcelona-Real Madrid maçı ise yarın TSİ 22.00’de oynanacak.

ERGİN ATAMAN BEŞİNCİ SEFER FINAL FOUR’DA

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, beşinci sefer EuroLeague Final Four’da yer alma başarısı gösterecek. Daha evvel Efes ile 1999-2000 döneminde finallere katılma hakkı kazanan ve turnuvayı üçüncülükle noktalayan Ataman, 2002-2003 döneminde İtalyan grubu Montepaschi Siena ile üçüncü, 2018-2019 döneminde da Anadolu Efes ile ikinci olmuştu. Tecrübeli çalıştırıcı, son Final Four’unda ise Anadolu Efes ile geçtiğimiz dönem şampiyon olmuştu.

SIMON GÜÇ, BEAUBOIS KISITLI

Anadolu Efes rotasyonunun kıymetli modüllerinden olan Krunoslav Simon ve Rodrigue Beaubois’in sakatlıkları, teknik heyetin canını sıkıyor. Bir müddettir sakatlıklarından ötürü forma giyemeyen iki oyuncunun Final Four’a yetişmesi için ağır uğraş harcanırken, başantrenör Ergin Ataman tüm uğraşlara karşın iki oyuncudan da yüzde 100 performans almakta zorlanacak. Tedavi sürecinin tamamlanmasının akabinde sakatlığı nükseden Simon’un Final Four’da müddet alması sıkıntı gözükürken, ekiple çalışmalara yeni başlayan Beaubois’in ise, maç eksikliğinden ötürü kısıtlı müddet alacağı kestirim ediliyor.

TÜM BİLETLER SATILDI

Sırbistan’ın başşehri Belgrad’da düzenlenecek olan EuroLeague Final Four 2022 için satışa çıkan tüm biletler satıldı. Yarınki Barcelona-Real Madrid ve Anadolu Efes-Olympiacos çabaları kapalı gişe oynanacak.

FİNAL 21 MAYIS’TA

Anadolu Efes-Olympiacos ve Barcelona-Real Madrid eşleşmelerinin kazananlarının karşı karşıya geleceği EuroLeague Final Four Finali, 21 Mayıs Cumartesi TSİ 20.00’de başlayacak. Anadolu Efes-Olympiacos ve Barcelona-Real Madrid eşleşmelerinin kaybedenleri ise yeniden tıpkı gün TSİ 17.00’de üçüncülük maçında karşılaşacak.