Akşener’in kürsüye davet ettiği Nimet Sezen: Göl Marmara, oldu Çöl Marmara

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener partisinin küme toplantısında konuşuyor.

Akşener, Basın Kanunu’nda yapılacak değişikliğe reaksiyon gösteren meslek örgütleri ismine konuşması için Gazeteciler Cemiyeti Lideri Nazmi Alim’i kürsüye davet etti.

Bilgin konuşmasında, “Sayın milletvekilleri hafta sonları yahut vakit zaman memleketinize gidiyorsunuz ve gittiğinizde de gazete ofislerini ziyaret ediyorsunuz. Oradaki dostlarınızla görüşüyorsunuz. Bu kanun çıkarsa önümüzdeki 6 ay onları daha sık ziyaret edin. Zira 6 aydan itibaren ziyaret edecek Anadolu’da ne gazete, ne gazeteci bulabileceksiniz. Anadolu’daki gazetelerinin kapılarına kilit vurulacak. Kanunun makul unsurları gözden kaçırılıyor bu kanunla.

Buradan selam olsun istibdada karşı çaba edenlere. Selam olsun Cumhuriyet’in tüm pahalarını hayatı değerine koruyanlara. Selam olsun her şeye karşın basın özgürlüğü için savaş verenlere. Yaşasın hürriyet, yaşasın özgürlük, kahrolsun istibdat, kahrolsun sansür” dedi.

Akşener’in daha sonra kürsüye davet ettiği Göl Marmaralı Nimet Sezen de, “Göl Marmara, oldu Çöl Marmara. Göz nazaran göre 2 yıl içinde kurumaya terk edildi. Birinci olarak balıkçılık bitti. Ekmek kapısı balıkçılık olan 168 balıkçımız konutuna ekmek götüremez oldu. Bu da yetmezmiş üzere kuruyan gölden balık tutamayan balıkçılarımıza ceza kesilmiş. Bu neyin cezası. Artık balıkçılarımız günlük yevmiye ile geçimlerini sağlamaya çalışıyorlar. Balıkçılıktan sonra sıra geldi tarıma su olmayınca ne zeytin ağaçlarımız ne bağlarımızda randıman kaldı” diye konuştu.

Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle:

“Bugün maalesef gitgide daha da derinleşen bir devlet krizinin tam ortasındayız. Bugün Türkiye’de hukuku ve adaleti kirli emellere alet ediyorlar. Bugün Türkiye’de bayanları sahipsiz bırakmaya çalışıyorlar. Bugün Türkiye’de bir bayanı bir evladı acısı hala yüreğimizde sızlayan Pınar kızımızı vahşice ortamızdan alan bir katile haksız tahrik indirimi uyguluyorlar. Yani bugün Türkiye’de bir psikopatın 14 yıl sonra sokaklarımızda gezebilmesine göz yumuyorlar. Bayan katillerine cüret veriyorlar, yüreklendiriyorlar, yazıklar olsun hepsine. Türk yargısı için utanç vesikası olarak anılacak bu kararda onayı olan, imzası bulunan herkesi bugün Allah’a havale ediyorum ancak yarın iki elim de yakalarında olacak. Umarım bir gün bu katillerin, bu psikopatların yalnızca diğerlerinin çocuklarını, kardeşlerini, eşlerini değil, bu karara imza atanlar size sesleniyorum sizin de çocuğunuzu, kardeşinizi, eşinizi bulabileceğinin farkına varırsınız. Umarım bir gün o adalet terazisinin size de lazım olabileceğinin farkına varırsınız.

BU YASA İNTERNET SİTELERİNİ HİZAYA ÇEKME MADDESİDİR: Neymiş dezenformasyonla gayret edeceklermiş, neymiş toplumsal medya yalancıymış. Zira onlara nazaran yolsuzluk yok, haberi yapan yalancı. Aslında sığınmacı sorunu da yok, var diyenler yalancı. İktisatta her şey tıkırında, iktisat berbata gidiyor diyenler yalancı. Bu yasa internet sitelerini hizaya çekme maddesidir. Bu yasa televizyon ve gazetelere üzerinde kurulan baskıyı internete taşıma sevdasıdır. Bu yasa yeni bir RTÜK oluşturma gayretidir. Ezcümle bu yasa bir istibdat maddesidir. Pekala neden bu türlü bir yasaya gerek duydular biliyor musunuz. Zira korkuyorlar. Gerçeklerden korkuyorlar. Biz, “Kahrolsun istibdat yaşasın hürriyet” demeye devam edeceğiz.

AĞACINA, ORMANINA SAHİP ÇIKAN MİLLETİMİZİN YALNIZ BIRAKILDIĞINI UNUTMADIK: 13 makam uçağınız olmasına karşın yangın söndürme uçağımız yok diyen kepazeliği unutmadık. Siz de unutmayacaksınız. Ağacına, ormanına, cennet tabiatına sahip çıkan milletimizin nasıl yalnız bırakıldığını unutmadık. Siz de unutmayacaksınız, unutmayacağız ve bu sefer çok daha geç olmadan gereken tedbirleri alacaksınız. Bu sefer de beceriksizliğiniz, ihmaliniz ve yanılgınız yüzünden birebir felaketi yaşarsak bizim de milletimizin de iki eli yakanızda olacak. Bunu da bu türlü bilesiniz.” (HABER MERKEZİ)