AK Partili yöneticiler ve valilerin bakanlık ziyaretleri: Devletin ciddiyetini tahrip etmektir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 11 Mayıs 2022’de misyon yeri değiştirilen valilerin, atandıkları vilayetlerin AK Parti vilayet örgütü yöneticileriyle birlikte çeşitli bakanlıkları ve bakanları ziyaret etmesi gündem oldu.

Valilerin ziyaretlerinde muhalefet partilerinden davetlinin olmadığı görüldü.

Cumhuriyet‘ten Mehmet Oflaz‘ın haberine nazaran, 31 Mayıs’ta Uşak Valisi Turan Ergün, AK Partili Uşak Milletvekilleri; Mehmet Altay, İsmail Güneş, AK Partili Uşak Belediye Lideri Mehmet Çakın ve AK Parti Uşak Vilayet Lideri Fahrettin Tuğrul ile birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ve Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’u ziyaret etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ve Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a yapılan ziyaret…

27 Haziran’da Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, AK Parti Şanlıurfa Vilayet Lideri Abdurrahman Kırıkçı ile Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer’i ziyaret etti. 5 Temmuz’da ise Vali Ayhan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarete AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri; Zemzem Gülender Açanal, Mehmet Kasım Gülpınar, İbrahim Halil Yıldız, AK Parti Şanlıurfa Vilayet Lideri Abdurrahman Kırıkçı’nın yanı sıra Urfa’da bulunan kurum ve kuruluşların temsilcileri de katıldı.

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a yapılan ziyaret…

26 Temmuz’da Niğde Valisi Mustafa Koç, AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, AK Parti’li Belediye Lideri Emrah Özdemir, Niğde Vilayet Genel Meclisi Lideri Nusret Teksin ve AK Parti Niğde Vilayet Lideri Ömer Kılıç ile birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’yi, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ertuğrul Soysal’ı ziyaret etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’ye yapılan ziyaret…

2 Ağustos’ta Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, AK Partili Kırıkkale Belediye Lideri Mehmet Saygılı ve AK Parti Kırıkkale Vilayet Lideri Mustafa Kaplan ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ziyaret etti.

3 Ağustos’ta Karabük Valisi Fuat Gürel, Karabük Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Vilayet Müdürü Hasan Öztürk, AK Parti Karabük milletvekilleri; Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, AK Partili Karabük Belediye Lideri Rafet Vergili, AK Parti Karabük Vilayet Lideri İsmail Altınöz, AK Parti Karabük vilayet lider yardımcıları Ferhat Salt ve Begüm Cefakar Karakaya ile birlikte Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’u ziyaret etti.

TORUN: KABUL EDİLEMEYECEK BİR DURUMDUR

CHP Lokal İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun, hususla ilgili yaptığı açıklamada, “Siyasi iktidar son 20 yılda, ülkemizde derin yaralar açmıştır. İktidarın berbat idaresi nedeniyle iktisattan dış siyasete, tarımdan eğitime kadar neredeyse her kritik alan bir sıkıntılar yumağı haline gelmiştir. Lakin iktidarın yarattığı çok değerli bir sorun da devletin yapısını, devletin ciddiyetini tahrip etmesidir. Yani devletin temsilcisi olan valilerin, yalnızca bir siyasi partinin vilayet liderleri ve vilayet lider yardımcılarıyla bir ortaya gelmesi, toplantılar yapması, kararlar alması demokrasilerde kabul edilemeyecek bir durumdur” dedi. (HABER MERKEZİ)

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ertuğrul Soysal, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a yapılan ziyaret…