Agatha Christie’nin dünyada rekor kıran kitapları çizgi romana uyarlandı

Agatha Christie’nin en çarpıcı romanlarından Doğu Ekspresinde Cinayet, Benjamin von Eckartsberg tarafından çizgi romana uyarlandı. Hercule Poirot’nun dünyayla bağları kesilmiş bir trende meydana gelen gizemli bir cinayeti çözmeye çalıştığı Doğu Ekspresinde Cinayet çizgi romanının çizimleri ise Chaiko’ya ait

Boğularak öldürülmüş, kimliği belgisiz bir bayanın cesedi sabahın erken saatlerinde Arthur Bantry ve eşi Dorothy Bantry’nin konutundaki kütüphanede bulunur.

Christie’nin eşsiz karakterlerinden Bayan Marple’ın ikinci macerasına atıldığı Kütüphanedeki Ceset, Dominique Ziegler tarafından uyarlanırken, kitaptaki çizimler Oliver Dauger imzası taşıyor.

Kitaplara çizgi roman uyarlaması

Agatha Christie’nin bir öteki sevilen kitabı Zımnî Düşman’da Gözüpek dedektifler Tommy ve Tuppence birinci maceralarıyla karşınızda! Genç ikilinin giriştikleri birinci olayda başları belaya girer.

Hele birileri tarafından bataklığın içine çekilecekleri akıllarının ucundan bile geçmez… Zımnî Düşman’ın çizgi roman uyarlaması ve çizimleri Emilio Van Der Zuiden imzası taşıyor.