3 kişinin saldırısına uğramıştı, bir hafta sonra hayatını kaybetti

Denizli’de üç kişinin saldırısına uğrayan ve kafatasında çatlak oluşan 50 yaşındaki Özkan Sur tedavi gördüğü hastanede bir hafta sonra hayatını kaybetti. Olayla ilgili olarak ikisi bayan 5 kişi cinayet kuşkusuyla gözaltına alındı.

Olay Merkezefendi İlçesi, Sümer Mahallesi’nde meydana geldi. 22 Mayıs günü sokak ortasında üç kişinin saldırısına uğrayan Özkan Sur ağır yaralandı. Etraftakilerin haber verdiği acil servis grupları tarafından Denizli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Atılan yumruklar nedeniyle kafatasında çatlak oluştuğu belirlenen Sur, ağır bakım servisinde bir hafta boyunca ömür savaşı verdi. 29 Mayıs günü hayatını kaybeden Sur’un vefatıyla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

Denizli Emniyet Müdürlüğü Cinayet Ofisi grupları Sur’a saldıran üç kişi ile olaya ismi karışan iki bayanı gözaltına aldı. Bu sabah gerçekleştirilen operasyonda yakalanan M.T. (29), M.Ç. (27), M.S. (26), Ö.B. (28) ile annesi Ş.E. emniyetteki sözlerinin akabinde adliyeye sevk edildi.

Sanıkların tabirinde M.S’nin eski kız arkadaşı Ö.B’nin olay günü Özkan Sur ile birlikte olduğu gerekçesiyle ortalarında kıskançlık yüzünden tartışma çıktığını söyledikleri ileri sürüldü.